Jeziora w Polsce
Jeziora w Polsce

Polecamy

Sprawdź nasze tanie apartamenty w Bułgarii, a już nigdy nie pojedziesz na wczasy nigdzie indziej. Gwarantujemy najniższe ceny i super obsługę!

Jeśli nie Bułgaria to może Kołobrzeg noclegi i wypoczynek w najlepszym polskim kurorcie z rewelacyjną bazą noclegową?

Z kolei spragnionym zwiedzana polecamy tanie noclegi Rzym i wypoczynek w stolicy Włoch- absolutnie magicznym mieście.

Małopolskie

Jezioro Dobczyckie to zalew zaporowy położony w odległości 30km od Krakowa, pomiędzy Pogórzem Wielickim i Beskidem Wyspowym. Jezioro powstało na rzece Raba. Rzeka Raba, na której zlokalizowany jest zbiornik, przepływając przez regiony hydrograficzne Polski: Karpaty Zewnętrzne – Beskidy, Pogórze Karpackie oraz Kotlinę Sandomierską, zbiera wodę ze zlewni o powierzchni 1537 km2.

Czytaj więcej: Jezioro Dobczyckie

Jezioro Morskie Oko w Tatrach

Morskie Oko  to największe tatrzańskie jezioro, o powierzchni 34,93ha, położone u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395m n.p.m. Jego maksymalna długość to ok. 862m, a szerokość 566m. Maksymalna głębokość to 50,8m.

Czytaj więcej: Jezioro Morskie Oko

Login Form

O stronie e-jeziora.pl

Strona e-jeziora.pl powstała, aby przybliżyć wszystkim turystom informacje na temat jezior znajdujących się w Polsce. Jeziora zostały tematycznie pogrupowane na regiony - województwa, w których się znajdują. Dla każdego jeziora został przygotowany osobny artykuł, który opisuje jego położenie, charakterystykę oraz najbliższe okolice.

Noclegi nad jeziorami

Wkrótce na stronie znajdzie się baza noclegów nad polskimi jeziorami. W szczególności prosimy o kontakt właścicieli domków (domki nad jeziorami).

Internauci na e-jeziora.pl

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.